Rejs po Windermere lake

Kiedy mamy dzień wolny i możemy pozwolić sobie na krótki wypad za miasto, nie wahamy się ani przez chwilę. Wsiadamy w samochód. Wyznaczmy trasę i wyruszamy przed siebie. Tym razem naszym celem była Kumbria i rejs statkiem po jeziorze Windermere. Jako że słyszeliśmy już o nim dużo wcześniej i to same POZYTYWNE opinie, postanowiliśmy sprawdzić osobiście, czy naprawę jest tam tak cudownie. I szczerze, śmiało możemy powiedzieć, że tak 😀. Jest to idealne miejsce na spędzenie miło dnia, z dala od zgiełku cywilizacji i hałasu. Miejsce, w którym można pozwolić sobie na odrobinę relaksu i odpoczynku, jednocześnie oddając się podziwianiu przepięknych krajobrazów. Wystarczy kupić bilet i rozsiąść się wygodnie w fotelu. Co sprawi, że całkiem zwykły dzień stanie się mniej zwykły – a wręcz wyjątkowy.

przystań w Bowness

Skąd statkiem

Wycieczki statkiem odbywają się z trzech głównych portów :

  • Bowness
  • Ambleside
  • Lakeside

My nasz rejs rozpoczęliśmy w miejscowości Bowness. Powszechnie uznawanej za serce Lake District. Niezwykle malowniczej i spokojnej. Z kilkoma kafejkami i restauracjami oraz dużym parkingiem, tuż obok molo. Gdzie zakupiliśmy bilety, na rejs Bowness/Ambleside.

Wybrzeże w Bowness

Rejsy i cennik

Każdego dnia z Bowness wypływają statki przewożące pasażerów trzema typami rejsów :

  • Rejs czerwony: z Bowness do Ambleside to koszt 11.80 (funtów) za osobę dorosłą / 7.10 za dziecko,
  • Rejs Niebieski: z Bowness do Windeemere Muzeum i Ferry House, to koszt 9 (funtów) za osobę dorosłą / 4.50 za dziecko ( jest to rejs najkrótszy),
  • Rejs żółty : z Bowness do Lakeside, to koszt 12.30 (funtów) za osobę dorosłą / 7.40 za dziecko ,

Jeżeli mielibyście ochotę skorzystać z wszystkich wyżej wymienionych opcji, to oczywiście możecie. Jeżeli tylko wykupicie bilet “Freedom of the lake”, którego koszt to 16.30 dorosły /8.15 ulgowy. Wtedy możecie pływać i zwiedzać do woli. Jest tylko jeden warunek – musicie to zrobić w ciągu 24 godzin od zakupu biletu.

nasza łódź

Widoki i okolica jeziora

Jezioro Windermere jest położone w wyjątkowo malowniczej okolicy. Płynąc statkiem, mieliśmy okazję podziwiać górskie krajobrazy, zaciszne zatoczki i wiele zalesionych wysepek. Przyznamy, że zrobiły one na nas ogromne wrażenie. Ale nie tylko na nas. Urokami tego miejsca zachwyciło się już także wiele sławnych osób. Wśród których byli między innymi Barac Obama, Taylor Swift, Harry Styles, Brat Pitt, Angelina Jolie, Tom Cruise… (ten ostatni został przyłapany na kupowaniu pierniczków w lokalnej ciastkarni🤫). Wizytacje tych wszystkich sław utwierdzają w wyjątkowości i pięknie tego miejsca.

rejs po jeziorze
dalsza czesc rejsu

Przystanek w Ambleside

Rejs po jeziorze nie oznacza tylko nudnego siedzenia w łodzi. Po ponad 30-minutowym pobycie na pokładzie statku, przyszedł czas na rozprostowanie kości i spacer po okolicy w Ambleside.

molo w Ambleside
widok na jezoro
karmimy kaczki i łabędzie

Pora wracać

Wszystko, co dobre kiedyś się kończy. Tak też było i tym razem. Po przecudnym rejsie pełnym zapierających dech w piersi widoków, odprężającym spacerku i sytym OBIADKU (angielskim specjale FISH & CHIPS), przyszedł czas na pożegnanie jeziora Windermere. Na koniec, gdybyśmy mogli podsumować tę wycieczkę jednym zdaniem, brzmiało by ono tak – BYŁO SUPER!!!

było pięknie 😍😍😍

Pozdrawiamy z podróży

Columbowie

Posted by

Blog podróżniczy. Dla ciekawych świata i ludzi. Zwiedzamy, opisujemy i świetnie się bawimy. Podróże to nasza pasja. Dołącz do naszej załogi, a pokażemy Ci jak tanio podróżować. Zapraszamy na wspólne przygody.

11 thoughts on “Rejs po Windermere lake

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s