Odkryj Aberdaron razem z nami

Daleko, już na samym końcu Wielkiej Brytanii znajduje się malutka wioska Aberdaron, do której Was dzisiaj zabierzemy. Jednak nie jest to taka zwykła wioska, lecz wioska będąca domem dla przepięknej plaży Aberdaron. Spytacie, co to znaczy? To proste. Zrozumiecie to sami😉 po przeczytaniu poniższego wpisu ⬇️➡️ Zapraszamy😀.

domy w Aberdaron pomalowane są na biało ❤️

Co zobaczyć w Aberdaron

Aberdaron, to przede wszystkim długa, piaszczysta plaża na końcu półwyspu Llyn. Niesamowita i wyjątkowa. Usytuowana pośród przepięknej scenerii wysokich klifów. I to właśnie ona jest główną atrakcją miasteczka, lecz nie oznacza to, że będziecie się tutaj nudzić. Wręcz przeciwnie. Jest tu wiele do odkrycia. O czym przekonaliśmy się, udając się na spacer wzdłuż nabrzeża. Jaskinie morskie, baseny skalne, wysokie klify sprawiły, że ani przez chwilę nie czuliśmy się rozczarowani brakiem jakichkolwiek innych “atrakcji”. A nawet pokusimy się o stwierdzenie, że to największy plus Aberdaron. Być może dlatego, że zazwyczaj dość aktywnie spędzamy czas w podróży i wybieramy miejsca, które wypełnione są przeróżnymi typami atrakcji. Jednak czasami dobrze jest przyjechać do miejsca będącego samym w sobie atrakcją. W którym nawet sygnał w telefonie robi sobie przerwę 😂.

widok ze wzgórza na plażę Aberdaron

Co na plaży

Jeżeli jesteście miłośnikami sportów wodnych – windsurfingu/kajakarstwa/żeglarstwa/etc. to już powinniście pakować walizki😉😀, ponieważ te sporty są tu bardzo popularne. Nic dziwnego – w takich warunkach przyrody❤️. Sami mieliśmy okazję podziwiać śmiałków na deskach pośród fal morza. Niestety tylko podziwiać, gdyż żadne z nas nie ma umiejętności w żadnej w wyżej wymienionych dziedzin. Jednak gdybyśmy mieli się tego nauczyć to tylko tutaj w Aberdaron. I kto wie, może, gdy wrócimy tu w cieplejszym okresie, tak się właśnie stanie. Tym razem zamiast tego zadowoliliśmy się bardziej tradycyjnymi metodami spędzania wolnego czasu. Spacerkiem, wspinaczką na klify, rzucaniem kamieni do wody. Udało nam się nawet wybudować niewielki zamek. Nie, żeby to był jakiś szczególny wyczyn, ale biorąc pod uwagę termin bardziej zimowy, to było to naprawdę coś 😉👋😁. Jednak żeby nie było, że tylko ciągle tak słodzimy. To powiemy, że bardzo nas rozczarował fakt, że nie udało nam się spotkać żadnej foki na plaży😂. A podobno właśnie tutaj można je spotkać najczęściej. Nam się nie udało, ale pomimo to Aberdaron to naprawdę wspaniałe miejsce na spędzenie miło dnia.

widok na plażę ze wzgórza

Co ciekawego w pobliżu

W samym Aberdaron polecamy zobaczyć posiadłość PLAS YN RHIW, pochodzącą z początku XVII wieku. Niewielki domek, w którym obecnie znajduje się kawiarnia.


Spacerując po Aberdaron, naszą  uwagę zwróciło jeszcze cos 🙂 To biały kolor rybackich domów, na który pomalowane są tutaj wszystkie budynki. Co zdecydowanie ma swój urok i nie wątpliwie sprawia, że wioska wygląda jeszcze bardziej malowniczo.

W wolnej chwili warto też wstąpić do lokalnej kawiarni na pyszną walijską kawę z domowym ciasteczkiem (bądź lody). A jeżeli podróżujecie samochodem, tak jak my 🚘- to całkiem niedaleko od Aberdaron znajdują się jeszcze dwie popularne miejscowości: Abersoch i Nefyn – do których możecie się wybrać. My byliśmy, zobaczyliśmy, ale o tym opowiemy Wam już w następnym wpisie.


Informacje praktyczne

Podróżując samochodem, nie martwcie się o parking, bowiem w Aberdaron jest on duży i przestronny – jednak płatny. Tuż przy plaży, z dodatkowymi udogodnieniami – stołami piknikowymi/toaletami/parkingiem dla rowerów/budką z lodami.

plaża Aberdaron z widokiem na klify

Pozdrawiamy z podróży

Columbowie

Posted by

Blog podróżniczy. Dla ciekawych świata i ludzi. Zwiedzamy, opisujemy i świetnie się bawimy. Podróże to nasza pasja. Dołącz do naszej załogi, a pokażemy Ci jak tanio podróżować. Zapraszamy na wspólne przygody.

5 thoughts on “Odkryj Aberdaron razem z nami

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s